Wampirzy lifting

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting to nazywany inaczej lifting twarzy z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg kosmetyczny wykorzystujący krew pacjenta do potencjalnej walki z oznakami starzenia. Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są w medycynie od wielu lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Osocze bogatopłytkowe jest z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach medycyny od ponad 30 lat, a jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami.

Zabieg (wampirzy lifting) z wykorzystaniem PRP jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych z uwagi na 100 % biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych.

Zabiegi z zastosowaniem PRP pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry ,zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu ,szyi ,dekoltu ,dłoni i całej twarzy ) ,w leczeniu blizn , rozstępów ,w przyspieszeniu gojenia i łysienia.

Jedną z podstawowych technik aplikacji osocza bogatopłytkowego jest mezoterapia igłowa polegająca na dostarczeniu osocza bezpośrednio do skóry właściwej .Głębokość iniekcji dobieramy w zależności od wskazania oraz miejsca poddanego zabiegowi.

Jakie są efekty zastosowania osocza bogatopłytkowego?

  • pomaga zredukować zmarszczki
  • skóra staje się sprężysta
  • zmniejszają się blizny potrądzikowe
  • skóra matowa staje się rozjaśniona

Jak przeprowadza się zabieg?

Najpierw lekarz oczyści Twoją skórę oraz zastosuje również miejscowy krem znieczulający. Następnie pobiorą krew niewielka ilość krwi z ramienia. Po pobraniu krwi z ramienia pacjenta, lekarz oddziela płytki krwi od reszty krwi za pomocą wirówki (maszyny, która szybko się obraca, aby oddzielić płyny o różnej gęstości). Osocze bogatopłytkowe (PRP) zostanie wstrzyknięte za pomocą małej igły wraz z wypełniaczem kwasu hialuronowego. Zabieg trwa około 1h.

Wampirzy lifting twarzy jest ukierunkowany na twarz, ale PRP może być również stosowany na innych częściach ciała. Badania sugerują, że PRP może również pomóc w stymulowaniu wzrostu włosów, łagodzenie choroby zwyrodnieniowej stawów oraz nawet leczenie urazów sportowych.

Jest bezpieczny dla osób w każdym wieku, jednak jeśli bierzesz leki rozrzedzające krew, masz raka skóry lub jakikolwiek inny stan chorobowy związany z krwią wówczas wampirzy lifting nie jest zalecany.

Czy jest jakieś ryzyko lub skutki uboczne?

  • zaczerwienienie
  • obrzęk
  • drobne siniaki
  • mrowienie lub lekkie pieczenie

Czego można się spodziewać po wampirzym liftingu ?

Po wampirzym liftingu możesz zauważyć małe zaczerwienienie, ale sama procedura jest nieinwazyjna i powinna wymagać minimalnego czasu rekonwalescencji 2-3 dni.

Zobaczysz natychmiastowe rezultaty wypełniania, a blask i równość PRP będą widoczne po 2 do 3 tygodniach. Wyniki nie są trwałe i zwykle utrzymują się przez 1 rok, a nawet 18 miesięcy. Sugerowana liczba zabiegów: 3-6. Mezoterapię należy wykonywać w seriach w odstępach 2 – 4 tygodniowych.

Scroll to Top
Call Now Button