USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej jest jednym z najczęściej wykonywanych badań obrazowych w Centrum Medycznym Dormed. Metoda ta pozwala na precyzyjną diagnozę chorób narządów jamy brzusznej, takich jak wątroba, trzustka, pęcherzyk żółciowy czy nerki. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne. USG jamy brzusznej pozwala na wczesne wykrycie chorób narządów jamy brzusznej, co z kolei umożliwia wczesne rozpoczęcie leczenia.

W Centrum Medycznym Dormed badanie to przeprowadzane jest przez doświadczonych specjalistów z wykorzystaniem najnowszej technologii, co gwarantuje wysoką jakość wykonania i dokładność diagnozy.

Przygotowanie do badania:

Aby badanie przebiegało sprawnie, a jakość obrazu była optymalna pacjent powinien w dniu badania:

  1. Pozostać co najmniej 6 godzin bez posiłku.
  2. Na 3 dni przed badaniem USG należy zacząć zażywać Espumisan (lek dostępny bez recepty) 3 razy dziennie po 2 kapsułki.
  3. Unikać żucia gumy i palenia papierosów przynajmniej godzinę przed badaniem.
  4. Nie pić napojów gazowanych.
  5. Opróżnić pęcherz moczowy około 2-3 godziny przed badaniem, a następnie wypić około 2-3 szklanki NIEGAZOWANEJ wody i nie oddawać moczu.
  6. Przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną dotyczącą diagnozowanego schorzenia, zwłaszcza poprzednie wyniki badań obrazowych (USG, TK, MR, PET), jeśli takie były wykonywane.

Zapraszamy do Centrum Medycznego Dormed na badanie USG jamy brzusznej, które jest wykonywane profesjonalnie, z dbałością o komfort pacjenta i zapewnieniem wysokiej jakości usług medycznych.

Jeśli chciałbyś umówić się na badanie lub uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami telefonicznie:

Scroll to Top
Call Now Button