Plastyka powiek górnych

Blefaroplastyka jest  najskuteczniejszą metodą poprawiania – odmładzania wyglądu oczu. Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pacjent jest przytomny, nie odczuwa żadnego bólu. Powieki i obszar wokół oczu są znieczulone. Operacja korekcji powiek zajmuje przeważnie 1-3 godzin.

Przy korekcji powiek górnych lekarz wykonuje nacięcie w miejscu naturalnych bruzd na powiekach, następnie oddziela skórę od leżącej poniżej tkanki tłuszczowej i mięśni, usuwa zbędny tłuszcz i często wycina nadmiar skóry i/lub mięśni. Po operacji występują obrzęki i zasinienia wokół oczu. Dolegliwości te znikają po upływie tygodnia.

Po 5-7 dniach zdejmowane są szwy, do tego czasu należy unikać wysiłku, a zwłaszcza nachylania się i podnoszenia ciężarów. Młodszy wygląd, który daje operacja, jest długoletni (5-10 lat), jednak nie jest trwały. Z upływem czasu skóra i mięśnie mogą ulegać ponownemu zwiotczeniu. Wtedy ponowny zabieg będzie skuteczny na kolejne 5-10 lat!

Przeciwwskazania do blefaroplastyki to: zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe oraz infekcje ropne w miejscach, które mają być operowane.

Scroll to Top
Call Now Button