Leczenie wypadania włosów

W jakim celu stosuje się osocze bogatopłytkowe? ( wampirzy lifting)

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu odmłodzenia i regeneracji skóry. Skóra poddana zabiegowi staje się bardziej elastyczna gęsta i napięta, natomiast jej fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Na czym polega ten zabieg?

Lekarz pobiera pacjentowi krew za pomocą specjalnego zestawu. Probówka zostaje umieszczona w wirówce i poddana wirowaniu z odpowiednią prędkością, w odpowiednim czasie. Trombocyty ulegają separacji i zostają zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi pacjenta. Odpowiednio przygotowany preparat zostaje wstrzyknięty w wybrane miejsca na skórze pacjenta z użyciem techniki mezoterapii igłowej, lub liniowo wzdłuż zmarszczek i fałdów.

Czy zabieg jest bolesny?

W celu znieczulenia stosuje się specjalny krem znieczulający, co powoduje zminimalizowanie nieprzyjemnego uczucia.

Czy zabieg ten jest bezpieczny?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbardziej bezpiecznych w medycynie estetycznej ze względu na swoją stuprocentową biokompatybilność i neutralność immunogenną. Oznacza to, że nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka reakcji uczuleniowej. Substancja, która zostaje wstrzyknięta pochodzi z organizmu pacjenta i nie jest dla niego niebezpieczna.

Jakie jest zastosowanie zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi te stosuje się w celu rewitalizacji skóry, w profilaktyce starzenia się, w leczeniu blizn potrądzikowych, w celu poprawy kolorytu, gęstości i napięcia skóry, oraz w leczeniu łysienia.

Scroll to Top
Call Now Button