Leczenie jaskry

Jaskra to choroba oczu, która polega na uszkodzeniu nerwu wzrokowego i może prowadzić do trwałej utraty wzroku, jeśli nie zostanie w porę zdiagnozowana i leczona. Centrum Medyczne Dormed jest miejscem, gdzie pacjenci z podejrzeniem lub zdiagnozowaną jaskrą mogą liczyć na kompleksową opiekę medyczną.

Jaskra jest chorobą, która zazwyczaj rozwija się powoli i stopniowo prowadzi do utraty pola widzenia. Często jest chorobą bezobjawową, co oznacza, że pacjent może nie zdawać sobie sprawy z istnienia problemu, dopóki choroba nie osiągnie już zaawansowanego stadium. W Centrum Medycznym Dormed pacjenci z podejrzeniem jaskry są diagnozowani za pomocą specjalistycznego sprzętu, takiego jak OCT, czyli tomografia optyczna koherentna, czy też pola widzenia.

Leczenie jaskry zależy od stopnia zaawansowania choroby. W początkowym stadium choroby zwykle stosuje się krople do oczu, które zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe. W przypadkach bardziej zaawansowanych, kiedy krople do oczu nie są wystarczająco skuteczne, stosuje się inne metody leczenia, takie jak laseroterapia czy chirurgia.

Ważne jest, aby pamiętać, że jaskra jest chorobą, która nie leczy się sama. Wczesna diagnoza i leczenie są kluczowe dla zachowania dobrego wzroku.

Scroll to Top
Call Now Button