fbpx
Tel kom: 793-864-289   |  email: .

Blefaroplastyka jest  najskuteczniejszą metodą poprawiania – odmładzani wyglądu oczu. Zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pacjent jest przytomny nie odczuwa żadnego bólu. Powieki i obszar wokół oczu są znieczulone. Operacja korekcji powiek zajmuje przeważnie 1-3 godzin.

Przy korekcji powiek górnych lekarz wykonuje nacięcie w miejscu naturalnych bruzd na powiekach, następnie oddziela skórę od leżącej poniżej tkanki tłuszczowej i mięśni, usuwa zbędny tłuszcz i często wycina nadmiar skóry i/lub mięśni. Po operacji występują obrzęki i zasinienia wokół oczu. Dolegliwości te znikają po upływie tygodnia.

Usunięcie przepuklin tłuszczowych w obrębie dolnych powiek za pomocą nacięcia dolnej powieki około 2 mm poniżej dolnych linii rzęs, dzięki temu linia nacięcia jest dobrze ukryta . Następnie po usunięciu tkanki tłuszczowej nadmiar skóry jest wycinany.  Operacja chirurgiczna plastyki powieki dolnej jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Pacjent szybko wraca do normalnego funkcjonowania.


Po 5-7 dniach zdejmowane są szwy, do tego czasu należy unikać wysiłku, a zwłaszcza nachylania się i podnoszenia ciężarów. Młodszy wygląd, który daje operacja, jest długoletni (5-10 lat), jednak nie jest trwały. Z upływem czasu skóra i mięśnie mogą ulegać ponownemu zwiotczeniu. Wtedy ponowny zabieg będzie skuteczny na kolejne 5-10 lat!

Przeciwwskazania do blefaroplastyki to zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, oraz infekcje ropne w miejscach mających być operowanymi.

 
ifting-oczy.jpg
 
plastykapowiek3.jpg
 
 
 
Copyright Dormed © 2020. All Rights Reserved.
Created by Bikam Marketing