fbpx
Tel kom: 793-864-289   |  email: .

Mezoterapia igłowa - skuteczna rewitalizacja skóry

Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek odpowiedniej substancji, bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Pozwala na uzyskiwanie szybkich i doskonałych efektów – podawane są one bowiem dokładnie w odpowiednie miejsca, gdzie mają oddziaływać. (twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu serii skórnych mikroiniekcji przez nieprzepuszczalną barierę naskórkową. Odpowiednie substancje lecznicze są wstrzykiwane w obszary skóry, które tego wymagaj. Zapewniają odżywienie zmęczonym i patologicznie dotkniętym obszarom.   Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Mezoterapia stymuluje naturalne właściwości naprawcze skóry, dlatego ostateczny efekt zależy również od indywidualnych możliwości regeneracyjnych organizmu. Mezoterapia jest zabiegiem silnie odżywczym i rewitalizującym, który w znacznym stopniu poprawia jędrność i napięcie skóry oraz koryguje zmarszczki. Wstrzykiwane preparaty mają skondensowane i miejscowe działanie, a pierwsze rezultaty widoczne są już kilka chwil po dokonaniu zabiegu. Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. By zapewnić pacjentowi maksimum komfortu stosowane jest miejscowe znieczulenie w postaci maści Emla. Reakcje skórne, takie jak niewielki obrzęk, zasinienie, grudki i drobne pęcherze, znikają po kilku dniach lub zwykle po kilku godzinach. Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa wykonywane są w serii (zalecane minimum 4 zabiegi) w odstępach tygodniowych, a następnie raz w miesiącu. Dla utrzymania efektów zabiegi należy powtarzać raz na kwartał.

„Koktajl” podawany podczas mezoterapii zawiera kwas hialuronowy, aktywne witaminy (np. A, C i E), proteiny oraz naturalne ekstrakty. Mezoterapia ułatwia wchłanianie substancji i późniejsze ich wykorzystanie przez organizm.

Mezoterapia - leczy i upiększa

Od kilkudziesięciu lat mezoterapia jest z powodzeniem stosowana w dermatologii estetycznej do wykonywania mikroiniekcji skóry i inne części ciała w celach zarówno profilaktycznych, jak i leczniczych.

Mezoterapia profilaktyczna ma na celu redukcję objawów starzenia się skóry, takich jak zmarszczki i wiotkość skóry. Może być stosowany w połączeniu z innymi zabiegami estetycznymi i rzadko wywołuje reakcje alergiczne.

Mezoterapia poprawia wygląd skóry

Mezoterapia igłowa twarzy jest bardzo popularnym zabiegiem odżywiającym skórę. Celem terapii jest usprawnienie metabolizmu komórkowego, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny ​​oraz poprawa mikrokrążenia. Mezoterapia igłowa zapewnia prawidłowe odżywienie skóry, a wykonywana na twarzy, szyi i dekolcie ma na celu poprawę struktury skóry i zatrzymanie wody.

Polecane zabiegi mezoterapii:

 

Efekty:

Rewitalizacja skóry - skóra staje sie grubsza a włókna kolagenowe zregenerowane i elatyczne.
Jaśniejsza skóra bez zmarszczek - intensywne odżywienie sprawia, że ​​skóra staje się promienna i pełna blasku;
Poprawiony metabolizm komórkowy i mikrokrążenie - „koktajl” do mezoterapii dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry;
Stopniowa poprawa stanu skóry - proces regeneracji trwa kilka miesięcy po zabiegu;
Wysoka skuteczność mezoterapii także w przypadku wypadania włosów, cellulitu i rozstępów.

 

Wskazania:

 • zwiotczenie skóry
 • usuwanie rozstępów
 • zapobieganie wypadaniu włosów
 • usuwanie cellulitu (uda, brzuch, pośladki)
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Przeciwwskazania:

 • alergie
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 •  zmiany zapalne
 • terapia lekami przeciwzakrzepowymi
 • cukrzyca
 • stany zapalne skóry i ropnie
 • opryszczka
 
Copyright Dormed © 2020. All Rights Reserved.