fbpx
Tel kom: 793-864-289   |  email: .

Laser frakcyjny CO2 w kontrolowany sposób uszkadza skórę, zmusza to ją do odbudowy. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a potem jej odparowania, czyli ablacji, oraz wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki, w tym także komórki kolagenowe. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu.

Najważniejsze jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, ale ją dziurkuje, tworząc w niej mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. Przyspiesza to regenerację uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 powodują całkowitą odnowę skóry w miejscach poddanych naświetlaniu. Oznacza to, że terapia laserem frakcyjnym CO2 daje możliwość stopniowej odnowy całej powierzchni skóry. 

Pierwsze efekty są widoczne po około 2 tygodniach po zabiegu, a najbardziej spektakularna poprawa następuje po około 2 miesiącach. Efektem zabiegu jest ujędrnienie i napięcie skóry, poprawa jej kolorytu, spłycenie zmarszczek oraz zwężenie porów. Bardzo dobrze sprawdza się także przy likwidacji wiotkości skóry oraz w walce z rozstępami. Laser CO2 znalazł także zastosowanie przy wygładzaniu bruzd oraz korekcji zmian potrądzikowych.

 

 

 

 

 

 
Copyright Dormed © 2020. All Rights Reserved.
Created by Bikam Marketing