fbpx
Tel kom: 793-864-289   |  email: .

Zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących od kilku lat wykonywane są z powodzeniem w Europie, Azji i USA, stają się też coraz bardziej popularne i dostępne. Procedury te doskonale trafiły w niszę rynkową: pacjenci chcą mieć efekt liftingu natychmiast, ale z drugiej strony nie chcą być poddani klasycznemu zabiegowi chirurgicznemu. Niewątpliwą zaletą nici liftingujących jest ich całkowita bioresorbowalność i biokompatybilność co daje wysoki profil bezpieczeństwa, zapewniając niezwykłą skuteczność estetyczną.

Sukces jaki odniosły nici wchłanialne stanowi potwierdzenie panującego obecnie nurtu w medycynie estetycznej, który nie zaleca stosowania trwałych, niewchłanialnych implantów uważa dr Dorota Lorkowska-Czosnyka. Wszystkie dotychczasowe techniki zabiegowe nie były w stanie dać nam tak dobrego uniesienia tkanek jak zastosowanie nici. To metoda pozwalająca osiągnąć spektakularny efekt, bez dodawania nadmiernej objętości (np. kwas hialuronowy) co gwarantuje pacjentowi odmłodzenie naturalnych rysów twarzy.

Zabiegi liftingujące z zastosowaniem nici są przeznaczone przede wszystkim do:

  1. korekty położenia brwi (uniesienie);
  2. uwydatnienie i uniesienie policzków;
  3. modeling linii żuchwy (likwidacja „chomików”);
  4. korekta podbródka;
  5. likwidacja tzw. „zmarszczek palacza”, uniesienie kącików ust.

Przy liftingu policzków i linii żuchwy zawsze dochodzi do wygładzenia bruzdy nosowo-wargowej oraz brudkowo-policzkowej tzw. „marionetki”.

Jest to takżę znakomita alternatywa dla leczenia zwiotczenia skóry u młodszych pacjentek, które nie mają jeszcze zaników objętości – zabieg daje dobry efekt poprawy napięcia skóry stymulując też syntezę kolagenu .Procedury te nie wymagają znieczulenia ogólnego jedynie krótkotrwałego , miejscowego. Powikłania zdarzają się rzadko i są przemijające: krwiaki ,zaczerwienienie w miejscu wkłucia Z zastosowaniem nici można również wykonać lifting piersi, pośladków, a nawet zwęzić kobiece zewnętrzne narządy płciowe.

Na rynku polskim pojawiło się kilka firm (obecnie cztery) oferujące różne rodzaje nici liftingujących (PDO, Aptos, Happylift, Contour Thread, Silhouette lift).

Techniki implantacji nici liftingujących stały się przełomowe, powszechnie dostępne dla lekarzy medycyny estetycznej, którzy ukończyli profesjonalne szkolenia dodaje dr Dorota Lorkowska Czosnyka .Lekarz pracujący z nitkami to „artysta, rzeźbiarz”, a nie rzemieślnik po jednodniowym kursie.

 
Copyright Dormed © 2020. All Rights Reserved.